Czy reklamy podświetlane w Warszawie są skuteczne?

Zakładając biznes i otwierając własny lokal trzeba zastanowić się, jak zachęcić klientów do wejścia i skorzystania z naszych usług. Najczęściej przy wejściu wieszany jest szyld, który ma za zadanie przyciągać uwagę potencjalnych klientów. Świetnie sprawdza się za dnia, jednak w nieoświetlonych uliczkach w nocy może być niewidoczny. Rozwiązaniem problemu może być podświetlana reklama.

Czym są reklamy podświetlane?
Są to różne szyldy, neony, kasetony, billboardy, telebimy i inne tradycyjne formy marketingu, które zostały podświetlone. Na takich szyldach można umieścić logo firmy czy wymyślone hasło reklamowe albo slogan. Powinno być krótkie i zapadające w pamięć, a samo logo kolorowe i charakterystyczne. Duże miasta tętniące nocnym życiem są najczęściej kojarzone z takimi kolorowymi neonami zachęcającymi do wejścia spragnionych zabawy czy odpoczynku mieszkańców lub turystów. Takie telebimy są świetną reklamą nie tylko usług, ale i produktów.

Czy reklamy podświetlane są skuteczne?
W dzisiejszych czasach zakładanie własnego biznesu w dużym mieście pełnym ludzi nauczonych, że wolny czas należy spędzać „na mieście”, jak w naszej stolicy, wymaga świetnej reklamy. Na rynku można znaleźć wiele usług tego samego rodzaju świadczonych przez podobne lokale, które już od dawna reklamują się za pomocą szyldów, neonów czy billboardów świetlnych. To oni, dzięki swojej taktyce, przyciągają najwięcej klientów. Słabo oznakowany lokal zostanie przyćmiony przez inne miejscówki na ulicy, do których ludzie wchodzą chętniej. Często taka podświetlana reklama jest kojarzona z estetycznym wnętrzem, co także zachęca do wejścia. Drzwi lokalu bez świetlnej reklamy mogą być ominięte szerokim łukiem nie dlatego, że oferują niskiej jakości usługi, tylko dlatego, że po prostu ich nie widać. Oryginalne kolory świateł jeszcze bardziej przyciągną wzrok i zaciekawią klienta. Reklama wyświetlana na dużym telebimie czy billboardzie będzie dobrze zauważalna dla przechodnia lub przejeżdżającego samochodu i jego pasażerów. Nawet stojący w korku uczestnik ruchu rozglądając się z nudów po okolicy może zatrzymać wzrok na takiej reklamie na kilka sekund dłużej, zapamiętać produkt czy lokal i oferowane przez niego usługi, zacząć czytać o nich w Internecie, aż w końcu skorzystać z oferty.

Zakup podświetlanej reklamy na lata
Reklama świetlna jest inwestycją na lata – stworzona z wysokiej jakości materiałów nie jest tak bardzo podatna na zewnętrzne warunki atmosferyczne, jak bardziej tradycyjne formy marketingowe.