Czym wyróżnia się dobry fotel kosmetyczny?

Każda osoba, która chce otworzyć i salon piękności, powinna zaopatrzyć się w odpowiednie produkty. Jednym z podstawowych elementów wyposażenia, który musi zakupić, jest fotel kosmetyczny. To niezbędny mebel w nowoczesnym gabinecie. Ale nie jego wygląd jest najważniejszy, a całkiem inne cechy. Jaki dokładnie? Sprawdźmy.

Dobry fotel kosmetyczny

Przede wszystkim musi być on bardzo wygodny. Klientki nie mogą bowiem narzekać na ból pleców, kiedy będą na takim fotelu spędzać dużą ilość czasu. Po drugie istotna jest sama jakość wykonania. Im wyższa, tym lepiej. Ważne jest również to, aby był prosty w obsłudze.

Tuż przed zakupem sprzętu, należy zastanowić się, do jakich konkretnie usług i zabiegów (twarzy, a może tylko manicure) będzie nam służył. Dlatego trzeba wybrać taki fotel, który będzie dopasowany do indywidualnych potrzeb.

Inne zalety, na jakie warto zwrócić uwagę

Nie zawsze jednak właścicielka gabinetu kosmetycznego, szczególnie na samym początku działalności, może pozwolić sobie na zakup bardzo drogiego sprzętu. Takiego, który będzie w stu procentach funkcjonalny oraz uniwersalny. Co wtedy?

Wówczas swoje zadanie spełni zwykły model standardowy wykonany ze skóry ekologicznej (łatwo go wyczyścić). Najlepiej, jeśli będzie on regulowany, aby dostosować jego odpowiednie ułożenie. Co więcej, powinien być wyposażony w specjalne podłokietniki. Przyda się także wygodny zagłówek oraz podzielone podnóżki (one umożliwiają i ułatwiają przeprowadzanie usługi o nazwie pedicure).

Rodzaje foteli kosmetycznych ze względu na mechanizm

Na koniec pozostaje jeszcze jedna kwestia, a konkretniej techniczna. Fotel kosmetyczny dostępny jest bowiem w trzech rodzajach. Może być sterowany mechanicznie, hydraulicznie albo manualnie. Zdecydowanie najbardziej polecanym dla dopiero co otwartego salonu piękności, jest ten ostatni typ. Dlaczego?

Przemawia o tym korzystna cena. Z takim sprzętem łatwo się „zaprzyjaźnić”. Obsługa i sterowanie nie stanowi tutaj żadnego problemu. Również nie wymaga dużego wysiłku fizycznego. Nawet kosmetyczka o drobnej budowie ciała, poradzi sobie z przygotowaniem tego fotela do danego zabiegu. Ustawi wysokość siedziska, podłokietniki i zagłówek.

W przypadku, kiedy dysponuje się znacznie większymi finansami, to warto wybrać fotele kosmetyczne hydrauliczne albo mechaniczne. Te modele są jeszcze prostsze w obsłudze. Ich siedziska da się obracać w każdym kierunku. Do tego bardzo pomocny element w postaci specjalnego, nowoczesnego pilota sprawi, że automatycznie ustawi się wszystkie funkcje.