Jakie drzwi łazienkowe wybrać?

Wiele osób będących na etapie urządzania własnej łazienki, bardzo często zapomina o wyborze odpowiednich drzwi. A tymczasem jest to bardzo ważna kwestia, która nieraz decyduje o funkcjonalności i wyglądzie całego pomieszczenia. Warto wiedzieć, w jaki sposób wybrać drzwi łazienkowe Porta, by cieszyć się nimi przez długie lata.

Drzwi łazienkowe Porta – na co zwrócić uwagę przy ich wyborze?

Każda osoba, która poszukuje idealnych drzwi do swojej łazienki, powinna zwrócić uwagę na kilka ważnych czynników. Przede wszystkim, drzwi łazienkowe muszą optymalnie odprowadzać wilgoć, jednocześnie zapewniając domownikom tak potrzebną prywatność. Nie bez znaczenia jest również ich wymiar, a także kierunek otwierania. Warto pamiętać również o designie – drzwi łazienkowe Porta powinny być spójne z pozostałymi elementami wyposażenia wnętrza, tworząc z nimi harmonijną całość.

Drzwi łazienkowe a odprowadzanie wilgoci

Nie wszyscy zdają sobie sprawę z tego, że to właśnie drzwi łazienkowe Porta w dużej mierze odpowiedzialne są za odprowadzanie wilgoci z pomieszczenia. Wszystko dlatego, że posiadają one specjalne wycięcia i utwory, gwarantujące cyrkulację powietrza, co ma szczególne znaczenie, jeśli chodzi o pomieszczenia pozbawione okna.

Drzwi łazienkowe Porta wyposażone są w kratki wentylacyjne, specjalne tuleje bądź też podcięcia, które zapobiegają nadmiernej wilgotności powietrza.

Funkcjonalności drzwi łazienkowych

Przepisy prawa budowlanego głoszą, że drzwi łazienkowe powinny posiadać co najmniej 80 cm szerokości – niemniej jednak w niewielkich mieszkaniach i domach nie zawsze da się ten warunek spełnić, dlatego producenci dostarczają na rynek drzwi o szerokości nawet 60 cm. Warto pamiętać o tym, że najlepsi producenci drzwi umożliwiają stworzenie ościeżnic i skrzydeł drzwiowych w nietypowych wymiarach, dopasowanych do potrzeb i oczekiwań klienta.

By drzwi były w pełni funkcjonalne, powinny otwierać się na zewnątrz, bowiem wtedy nie stykają się niepotrzebnie z elementami wyposażenia wnętrza. Z racji tego, że łazienka jest pomieszczeniem, które powinno zapewniać wysoki poziom prywatności, drzwi łazienkowe zazwyczaj wyposażone są w zamek. Ze względów bezpieczeństwa warto wybrać zamek łazienkowy z blokadą, który w razie kryzysowej sytuacji można otworzyć od zewnątrz przy pomocy płaskiego śrubokręta.

To nie wszystko, na co warto zwrócić uwagę przy wyborze drzwi łazienkowych. Kluczowe znaczenie ma również design. Na szczęście wybór drzwi łazienkowych na rynku jest tak szeroki i zróżnicowany, że każdy klient będzie w stanie znaleźć te idealne dla siebie.