Kafelki ścienne – jakie wzory są modne?

Kafelki ścienne to okładzina, która już od wielu lat nie traci na popularności. Zmieniają się wzory, kolory oraz rozmiary, ale nadal chętnie widzimy je na ścianach swoich wymarzonych kuchni i łazienek. Jak wybrać najmodniejszy wzór kafelków ściennych?

Marmur w dużym formacie
Kafelki ścienne, które do złudzenia przypominają marmur to niebanalna ozdoba łazienki. Dzięki takim płytkom pomieszczenie staje się wyjątkowo eleganckie i ekskluzywne.

Wykorzystując płytki wielkoformatowe optycznie powiększymy małą łazienkę. Do wydzielenia strefy kąpielowej w łazience można wykorzystać marmurowa mozaikę, która delikatnie podkreśli wyodrębnione części pomieszczenia.

Żyłkowanie na kafelkach ściennych marmurowych jest niepowtarzalne. Tworzy ciekawe obrazy, które wprowadzą dynamikę do łazienki i spowoduję, że wnętrze będzie eleganckie i niebanalne.

Płytki 3D
Modne kafelki ścienne strukturalne w tym sezonie są wyjątkowo delikatne i subtelne. W poprzednich sezonach tworzyliśmy na ścianach obrazy, które były wyraziste i bardzo charakterystyczne. Obecnie stawiamy na wzory, które tworzą delikatną strukturę.

Płytki strukturalne łączymy z płytkami prostymi o gładkich powierzchniach. Jodełka, fale, arabeski czy orientalne ornamenty idealnie wpiszą się w pomieszczenie, w którym będą wydzielały komponowały się z pomalowaną ścianą czy gładkimi kafelkami w innym, często mocnym kolorze.

Kolor we wnętrzu
Barwne kafelki ścienne to idealne uzupełnienie stonowanej kuchni czy świetny sposób na wydzielenie stref w łazience.

Kolorowe kafelki ścienne mogą mieć bardzo mocne barwy. Granat, butelkowa zieleń czy mocna szarość to ciekawe akcenty kolorystyczne. Dla osób lubiących bardzie stonowane wnętrza ciekawą propozycja będą kolory rozbielone. Złamany róż czy delikatna pistacja pozwolą na zaaranżowanie romantycznych, dyskretnych pomieszczeń.

Kolorowa mozaika nie musi mieć klasycznego kształtu malutkich kwadracików. Heksagony, jodełki, wąskie paski czy rybie łuski to wzory, które szturmem wkroczyły do naszych kuchni i łazienek.

Geometria i wzory roślinne
Zarówno dla miłośników wzorów geometrycznych, jak i pomieszczeń romantycznych, które przepełnione są roślinnymi wzorami znajdzie się coś ciekawego.

Źródłem inspiracji dla najmodniejszych płytek 2021 roku są wiktoriańskie i secesyjne posadzki czy misternie zdobione płytki azulejos, które wywodzą się z tradycji portugalskiej. Warto jednak wspomnieć, że nie są to wyłącznie płytki w ulubionym przez Portugalczyków niebieskim kolorze. Barwy są bardzo różnorodne i na pewno każdy znajdzie odcień, który idealnie będzie korespondował z wymarzoną aranżacją.