Jakie brodziki prysznicowe są najmodniejsze?

Wybór odpowiedniego brodzika prysznicowego to wyjątkowo istotne zadanie. Kabina dopasowana kształtem i wielkością znacząco wpłynie na funkcjonalność i walory estetyczne aranżacji. Wśród nowoczesnych brodzików odnaleźć można wiele modnych i praktycznych rozwiązań. Doskonale podkreślą charakter przestrzeni urządzonych zgodnie z trendami aranżacyjnymi i zapewnią komfort wszystkim domownikom. Które spośród brodzików uznawane są za najbardziej modne?

Rodzaje brodzików prysznicowych

Wśród popularnych rozwiązań pojawiają się modele narożne, wolnostojące i przyścienne. Brodziki mogą posiadać kształt okrągły, prostokątny lub półokrągły. Odnaleźć można również niestandardowe propozycje. Istotnym kryterium podziału tych elementów wyposażenia jest ich głębokość. Powszechnie znane egzemplarze posiadają zwykle głębokość kilku centymetrów. Można jednak odnaleźć również niezwykle praktyczne brodziki o głębokości ponad 20 cm. Za swoje walory estetyczne szczególnie cenione są modele podpłytkowe i wpuszczane w posadzkę.

Jak wybrać najbardziej modne rozwiązanie?

Brodziki prysznicowe o standardowej głębokości sprawdzają się doskonale w większości wnętrz. Szeroki wybór ich kształtów i stylistyki umożliwia stworzenie aranżacji o wyjątkowym charakterze. Za wyjątkowo modne uznaje się obecnie mniej sztampowe rozwiązania. Ogromną furorę robią zupełnie płytkie brodziki, które wywołują wrażenie braku barier pomiędzy kabiną a resztą łazienki. Prysznic typu walk-in, odgrodzony jedną ścianką, może okazać się korzystnym rozwiązaniem w modnej łazience średniej wielkości. W przestronnych salonach kąpielowych dużą popularnością cieszą się za to kabiny wolnostojące. Mogą być zaopatrzone w minimalistyczne, wpuszczane w posadzkę brodziki lub luksusowe misy o znacznej głębokości. W wielu łazienkach poszukuje się rozwiązań umożliwiających odnalezienie kompromisu pomiędzy zaletami wanien i kabin prysznicowych. Choć głęboki brodzik nie umożliwi zanurzenia się w wodzie osobom dorosłym, może okazać się bardzo praktycznym rozwiązaniem. Z pewnością sprawdzi się w roli przestrzeni do radosnej kąpieli dla dzieci. Ułatwi również wykonywanie ręcznego prania i niektórych prac związanych ze sprzątaniem.

Wyjątkowo modne płytkie modele mogą występować w kolorze białym, czarnym lub odcieniach szarości. Brodziki podpłytkowe umożliwią nadanie przestrzeni dowolnego charakteru. Wśród głębokich modeli odnaleźć można wyjątkowo atrakcyjne i praktyczne wyposażenie. Akcesoria dopasowane do aranżacji i zapotrzebowania z pewnością okażą się korzystnym wyborem.