Kiedy oraz jaka drukarka w firmie jest niezbędna?

Obecnie w handlu powszechnie wykorzystywane są praktyczne i funkcjonalne drukarki do etykiet. Z pomocą tego sprzętu można szybko i sprawnie wydrukować poszczególne etykiety oraz kody kreskowe. Ich obecność jest niezbędna we wszystkich firmach handlowych. Jakie warto wybrać urządzenie, aby było niezawodne i służyło przez długi czas?

Drukarka etykiet – jej wybór i przeznaczenie

Obecnie wybór drukarek służących do drukowania etykiet jest na rynku bardzo różnorodny. Jakie zatem parametry wziąć pod uwagę podczas wyboru? Każdy przedsiębiorca, który zdecyduje się na zakup drukarki powinien wcześniej zastanowić się jak często pracownicy firmy będą z niej korzystali. Sprzęt ten okaże się z pewnością niezbędny we wszystkich sklepach oraz w poszczególnych firmach usługowych.

Podczas wyboru warto zawsze szczególną uwagę zwrócić na wydajność sprzętu. Co prawda urządzenia te nie wykorzystują żadnych tuszów oraz tonerów, ale podczas zakupu modelu termo – transferowego warto sprawdzić długość taśmy barwiącej. Mnożąc tę wartość przez wymiary pojedynczej etykiety, można z łatwością obliczyć przez jaki okres czasu będzie można je drukować.

Niezwykle ważnym parametrem jest także rozdzielczość, która to wpływa na jakość wydruku. Im rozdzielczość drukarki jest większa, tym lepszy będzie wydruk. Dziś w sprzedaży dostępne są wysokiej jakości drukarki przeznaczone do zastosowań przemysłowych, które wyróżniają się tym, że posiadają rozdzielczość dochodzącą do poziomu 600 dpi. Z kolei drukarki służące do standardowych zastosowań posiadają zazwyczaj rozdzielczość na poziomie 150-200 dpi.

Warto także zwrócić uwagę na szerokość drukowanych etykiet. Standardowa szerokość wydruku mieści się w granicach od 30 do ponad 100 mm, niemniej w wielu sklepach można także bardzo często spotkać takie urządzenia, które drukują etykiety o innej szerokości.

Kiedy drukarka do etykiet jest firmie jest potrzebna?

Drukarka do etykiet to urządzenie niezbędne w wielu firmach. Sprawdza się ona przede wszystkim w sektorze handlowym oraz usługowym. Sprzedaż poszczególnych produktów wymaga bowiem tego, aby prawidłowo je oznaczać poszczególnymi etykietami.

Zanim przedsiębiorca zdecyduje się na zakup drukarki, najpierw powinien dobrze zastanowić się jakiego typu etykiety mają zastosowanie w jego firmie.
Jeśli etykiety mają by drukowane tylko okazjonalnie, to doskonałym pomysłem z pewnością okaże się zakup zwykłej, monochromatycznej drukarki laserowej. Do tego urządzenia zamiast zwykłego papieru, można włożyć gotowe etykiety w formacie A4.

Zakup drukarki termicznej będzie wskazany wtedy, kiedy jakość wydruku nie jest priorytetem. Etykiety wydrukowane metodą termiczną mogą być nawet dwukrotnie tańsze, ale przez to gotowe wydruki są podatne na temperaturę, wilgoć i uszkodzenia mechaniczne. Blakną
Z kolei gdy pracownicy firmy zamierzają drukować bardzo dużo etykiet o różnym przeznaczeniu, to wówczas warto zdecydować się na zakup modelu „2 w 1”. To niezawodne oraz bardzo praktyczne urządzenie pozwala na szybkie i bardzo sprawne drukowanie termiczne oraz termo – transferowe.

Dziś wybór drukarek służących do drukowania etykiet jest na rynku bardzo duży, zatem każdy klient zainteresowany zakupem może wybrać taki sprzęt, który w stu procentach spełni jego oczekiwania.